İlan Verme Kuralları

 1. Üyelik bilgilerinizle ruhsattaki bilgilerinizin eşleşmemesi durumunda ilanınız yayınlanmaz.
 2. Ruhsat fotoğrafının arka yüzünün üstünde herhangi bir tadilat (bilgileri ve seri no yazan kısmı silme gibi) yapmadan ilan verirken son fotoğrafa yüklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilanınız kesinlikle yayınlanmayacak ve ücretsiz ilan hakkınız bitmiş olacaktır.
 3. Verilen ilandaki Silah, Tabanca veya Tüfeğin ruhsatsız olması durumunda ilan hemen yayından kaldırılıp kullanıcı bilgileri emniyet güçlerine bildirilecektir.
 4. Ruhsatsız ve satışı ilgili yasalar ile yasaklanmış silah ve benzeri ürünlerin ilanı verilemez.
 5. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.
 6. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan ürüne ait olmalıdır.
 7. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, model, marka v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.
 8. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır.
 9. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 10. Netsilah.com' da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir.
 11. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.
 12. Her farklı renk, model veya boyutta olan ürün için ayrı bir ilan girişi yapılması gerekir. Örnek: Farklı renklere sahip aynı modeldeki silahlar için ilan girişi yaparken, her renk için farklı ilan girişleri yapılmalıdır veya farklı çapta mermisi olan silahlar da her bir tabanca için ayrı ilan girişi yapılması gerekir. Tek ilan verilerek tüm çaplar veya kalibreler aynı ilanda belirtilemez.
 13. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.
 14. Satılık ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar net olarak belirtilmelidir.
 15. İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.
 16. Şarjör veya Aksesuar ürünleri için Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında ”elden teslim”, “kapıda ödeme” vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır.
 17. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.
 18. Netsilah.com alıcı ve satıcıyı bir araya getiren bir platformdur, alış ve satıştan şahısları arasında doğabilecek herhangi bir problemden Netsilah.com sorumlu değildir.
 19. Alış ve satış işlemlerinde yaşanabilecek problemleri asgari düzeye indirmek için Güvenli Alışverişin İpuçları sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.
 20. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.
 21. Satılan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

     Saygılarımızla.