Smith & Wesson Tabancaların Tarihçesi ve Başlıca Modelleri

12 Şubat 2023
Smith & Wesson Tabancaların Tarihçesi ve Başlıca Modelleri

Smith & Wesson, en eski ve en büyük silah üreticilerinin arasında yer almaktadır. Smith Wesson, avcılık ve atıcılık yapanlar için tabanca, tüfek ve bıçak çeşitlerinin yanı sıra avcılık ve atıcılık aksesuarları da üretmektedir. Firma 1852 yılında Horace Smith ve Daniel B. Wesson tarafından Amerika’nın Massachusetts eyaletindeki Springfield bölgesinde kurulmuştur. Kendi kendine ateşleme sistemine sahip sayılı silahlardan birini tasarlayan ikili 170 yıllık tarihlerinin ilk adımını “The Volcanic” isimli silahla atmıştır. İlerleyen yıllarda tamamı paslanmaz çelikten üretilmiş modellerden polimer modellere kadar birçok ilke imza atan Smith & Wesson silahları hakkında merak edilenler için okumaya devam edin.

Smith & Wesson Magnum Modelinin Özellikleri

Smith & Wesson farklı türde silahlar üretmektedir, fakat silah severler arasında en popüler modellerinin başında 357 Magnum gelmektedir. Daha kısa namlulu ve dahili kilit sistemli seçenekler de dahil olmak üzere çeşitli varyasyonları vardır. Firmanın geniş ürün yelpazesi sayesinde bütçenize uygun bir Smith Wesson silah modeli bulabilirsiniz. Uzun namlulu modeller arayanlar için Smith Wesson 500 Magnum kusursuz bir seçenek sunmaktadır. 5 adet mermi alan model, dünyanın en büyük çaplı mermi atan tabancalarından biridir. Daha kısa namlulu modeller tercih edenler için ise Smith Wesson 357 Magnum farklı mermilerle kullanılabildiğinden dolayı son derece uygun bir seçenektir. 357 Magnum, çelik gövdesi ile çok daha sağlam ve güçlüdür. Kalın ve tok tasarımı ile orta boy namlu uzunluğuna sahiptir.

 

Smith & Wesson Magnum modellerinin en güzel yanı, hızlı ateş eden silahlar olmalarıdır. Gerektiği takdirde tekrar başka bir atış yapmanız çok uzun sürmeyecektir. Bu nedenle nefsi müdafaa durumları için kusursuzdur. Altı mermi kapasiteleri sayesinde, her atıştan sonra yeniden mermi doldurmak zorunda kalmadan birkaç atış yapabilirsiniz.

Smith & Wesson ateşli silahların yanı sıra geniş aksesuar yelpazesi ile silahınızla kullanabileceğiniz tüm seçenekleri sunmaktadır. Klasikler arasında bulunan Smith Wesson silahları dünyanın dört bir yanında güvenlik güçlerinin ilk tercihidir.

Smith Wesson Nerenin Malı?

Amerika menşeli olan firma neredeyse iki asırdır ülkenin güvenlik güçlerinden sivillerine kadar tüm kesimlerinin bir numaralı tercihi olmaya devam etmektedir. Savunma ve koruma alanlarında görev alan meslek gruplarının öncelik verdiği marka dünya genelinde özellikle polisler tarafından kullanılmaktadır. Aslında çalışma prensibi ve tasarımları nedeniyle Smith Wesson’un en çok bilinen modelleri silah değil tabancadır. Toplu tabancaları ile bilinen marka kuruluşundan bu yana koleksiyonerlerin gözdesi olan sayısız tabanca piyasaya sürmüştür.

Smith & Wesson Silah Modelleri Nelerdir?

Yüzlerce model satışı olan Smith Wesson silahlarını Tabanca, Altıpatlar ve Tüfek olarak üç gruba ayırmak mümkündür. Bu üç grupta kendi içinde serilere ayrılmakta ve her seride farklı namlu, kabza, çalışma prensibi ve tasarıma sahip modeller bulunmaktadır.

Smith & Wesson Tabanca Serileri

M&P 2.0 Full Size

M&P 5.7

Equalizer

Shield Plus

Csx

Bodyguard 380

Shield M2.0

Shield

Sw22 Victory

M&P 22 Compact

Sdve

Shield Ez

M&P 2.0 Compact

Sd

M&P 2.0 Subcompact

Model 41

Sw1911

M&P 15 Pistol

M&P 15-22

Smith Wesson Altıpatlar Serileri

X-Frame

L-Frame

J-Frame

K-Frame

N-Frame

Governor

Smith Wesson Tüfek Serileri

M&P 15 Volunteer

M&P 15-22

M&P 15 Sport II

M&P 10 Sport

M&P 12

M&P 10 Volunteer

Smith & Wesson M&P Serisi Nedir?

M&P serisi Amerika kanun uygulayıcı kurumları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. M&P’in açılımı da ingilizce askeri yani Military ve ingilizce polis yani Police kelimelerini ifade etmektedir. Uzun yıllar amerikan askeri birliklerinin ve polis birimlerinin tek silah tedarikçisi Smith Wesson olmuştur. Bu serinin en bilinen modellerinin başında gelen Smith Wesson 357 Magnum ve Smith Wesson 500 Magnum en çok satılanlar arasındadır. M&P serisi silah tutkunları tarafından çok sevildiğinden dolayı ilerleyen zamanlarda siviller için de güncellenmiş versiyonları piyasaya sürülmüştür.

Smith Wesson Silahları Nasıldır?

Smith Wesson, birinci sınıf tasarımları ve dünyanın önde gelen Ateşli Silahlarından bazılarını üretme sanatındaki mükemmelliği ile yıllardır kendini savunma silahları alanında liderlerden biri olmuştur. Smith Wesson adı, kaliteli performans ve güvenilirlik ile eşanlamlı hale gelmiştir. Dünya çapında, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri'nde, artan sayıda Smith & Wesson ateşli silah sahibi vardır. Bu amerikan silah firmasının, askeri ve kolluk kuvvetlerine uzun yıllar hizmet vermesi dolayısıyla sarsılmaz sağlamlıkta itibar kazanmasının haklı bir nedeni var.

Nefsi müdafaa, hedef atışı ve silah sahiplerinin takdir edebileceği diğer çeşitli uygulamalar için en iyi Smith Wesson tabancaları;

Smith & Wesson M&P 9 M 2.0 Metal

 

Her zaman popüler olan polimer çerçeveli modellerin aksine metal tabancalara dönüş, tabanca dünyasındaki bir başka yeni trend. Dış kaplaması ve aksesuar kullanımına uygun tasarımıyla önceki M&P modellerinden ayrılmaktadır. Fakat M&P serisinin tetiğe dokunmadan dolum yapmayı sağlayan özgün detaylarına sahiptir. Tetik tasarımı tekrarlayan ve hedefi 12'den vuran atışlar yapmaya uygundur.

 

Smith & Wesson CSX

Smith & Wesson, en son mikro kompakt tabancasını tasarlarken çizim tahtasına geri döndü ve sonuç, metal çerçeveli, dokuz mm Smith & Wesson CSX şeklinde benzersiz bir teklif oldu. Bu yeni tabanca, değiştirilebilir kayışlarla tamamlanmış alüminyum alaşımlı bir çerçeveye sahiptir. Şarjör boşaltma tuşu, baş parmak koruyucu gibi birçok kontrol özelliğini desteklemektedir.

 

Smith & Wesson Model 350

Smith Wesson'un x-frame ailesindeki yeni bir dev olan Model 350, yedi mermilik kapasiteye sahiptir. Dünyanın en hızlı av fişeğini ateşleyen, tamamı paslanmaz çelik bir tabancadır. 2019 yılında tanıtılan rakibine oranla geri tepmenin %20 azaltıldığı model tüm övgüleri sonuna kadar hak ediyor.

 

Smith & Wesson M&P Shield EZ 30 Super Carry

Önceki Shield EZ silahların tüm özelliklerinin yanı sıra 12 mermi kapasitesine sahiptir. Dışarıdan bakıldığında 380 ACP ile neredeyse aynı görünmektedir.

 

Smith & Wesson M&P45 M2.0

Sadece Smith Wesson tarafından yapılmış mükemmel bir çalışma olarak tanımlanabilecek olan M&P45 M2.0, M&P tasarımında piyasada bir favori olarak yeniden ortaya çıkmıştır. Üstün ergonomi ve çok yönlü kontroller sunan bu silah, iş hizmet etmek ve korumak olduğunda hayatınız söz konusu ise güvenilirlikte yeni standarttır. ​​Kavrama arabirimi gibi akıllı tasarım özellikleri, büyük tetik koruması ve iyi entegre edilmiş nişangahlar ve sürgü çentikleri, bu tabancayı harika bir görev tabancası yapmaktadır.

 

Smith & Wesson SW 22 Victory

Yarı otomatik olan bu model birkaç bin kullanımın ardından kolaylıkla değiştirilebilir parçalara sahiptir. Geri tepmenin neredeyse sıfıra indirildiği bu model hedef vurma için kusursuz bir seçenektir.

Smith & Wesson Silahları Nerede Üretiliyor?

Smith & Wesson silahları Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilmektedir. Fabrika, 1852'den beri tüm Smith Wesson tabancalarının üretildiği Massachusetts'te bulunmaktadır. Smith & Wesson ateşli silahları, Amerika'da ve birçok askeri birlik de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında kanun uygulayıcı profesyoneller tarafından kullanılmaktadır.

Smith Wesson Silahlarını Nereden Alabilirim?

Tüm Smith Wesson silahlarına NetSilah.com sitemizde inceleyerek ulaşabilirsiniz. Ruhsatlı silah tamiratı, restorasyon ve boya işlemleri için de Karlıktepe Mah. Kartal/İstanbul adresimizde sizleri bekliyoruz.

 

Smith & Wesson Marka Silah İlanları İçin Tıklayın!

Haber Yorumları